Polymerizační (reakční, dvousložkové) lepidlo ACRIFIX 1R 0192, tuba 100g

Kód: UD0036
Značka: ZENIT
349 Kč 288 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
26.2.2024
Možnosti doručení

Polymerizační (reakční, dvousložkové) lepidlo ACRIFIX 1R 0192, tuba 100g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lepidlo ACRIFIX® 1R 0192 je polymerové transparentní lepidlo s načervenalým odstínem, lepící roztok akrylátového polymeru v metakrylátu metylu, který je vytvrzován denním světlem. Druhou složkou tohoto lepidla je tedy světlo obsahující UV záření (zářivka, denní světlo). Určeno pouze pro čiré plexisklo! Baleno v hliníkové tubě, doba použitelnosti 24 měsíců od data plnění.

Takovéto lepidlo je určeno nejen pro T spoje, ale i na lepení ploch, na vyplňování či zalévání. Je vhodné jak pro extrudované, tak lité plexisklo. Acrifix 192 je jednosložkové reakční lepidlo (druhou složkou je světlo). Je velmi husté a vyplňujeme s ním mezery. Při tvrzení se smršťuje, proto musíme mezery lepidlem přeplnit. Okolní plochy chráníme lepicí páskou. Přebytečné lepidlo, které na lepicí pásku vyteče, opatrně odstraníme např. dlátem, odfrézujeme nebo přebrousíme a následně vyleštíme.

Tvrzení probíhá polymerizací za účinku ultrafialového záření, takže nám k tomu postačí obyčejné denní světlo. Pro urychlení procesu tvrdnutí můžete použít UV lampu. Při lepení kolmých dílů musíme hranu přilepovaného kolmého dílu zkosit tak, aby vznikla potřebná mezera ve tvaru písmene „V“. Před nanesením lepidla odmastíme slepované plochy izopropylalkoholem. Vlivem pnutí materiálu mohou vznikat také jemné trhlinky. Toto pnutí můžeme před lepením odstranit tzv. temperováním, tedy několikahodinovým zahříváním na teplotu zhruba 80 °C.

Před lepením doporučujeme očistit plexisklo antistatickým čisticím prostředkem, který povrch nejen očistí, ale zároveň jej zbaví antistatického náboje získaného při odstraňování ochranné folie, nebo isopropanolem. V případě silnějšího znečištění povrchu použijte Intenzivní čisticí prostředek KIR, který není agresivní, a proto nezpůsobuje v materiálu praskliny z vnitřního pnutí. Lešticí pastou v kombinaci s filcovým kotoučem upnutým do vrtačky či leštičky odstraníte jemné škrábance z povrchu či hrany – tento přípravek byl speciálně vyvinutý na plexisklo, proto si můžete být jistí, že námi dodané prostředky Vám pomohou.

Upozornění:

  • Na plexisklo nikdy nepoužívejte lihové prostředky! Za studena ohnuté díly z plexiskla neslepujte, hrozí vznik trhlin uvnitř materiálu, způsobený vnitřním pnutím. Lepené spoje definitivně vytvrdnou po několika dnech.

  • Výpary z rozpouštědel jsou zdraví škodlivé a jsou také snadno zápalné. Proto je třeba pracovní prostor dobře větrat; při lepení nekuřte a zabraňte kontaktu lepidla s kůží.

 

Technické údaje:

  • Dvousložkové: druhá složka je denní světlo nebo UV lampa
  • Tuba: 100 g
  • Hmotnost: 0,1 kg
  • Kód: 192

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla na plasty
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Orientační video návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX