Lepidla a čištění na plasty a okna

Nejprodávanější

Acrifix 116 tuba 02
 
459 Kč
Detail
lestici pasta (9)
 
349 Kč
Detail
KIR
 
169 Kč
Detail
Isopropanol new www
 
389 Kč
Detail
5 položek celkem
Isopropanol new www
389 Kč

Čistič na plexisklo a polykarbonát ISOPROPANOL, 500ml

Kód: UD0039
KIR
169 Kč

Intenzivní čistič plastů "KIR", 250ml

Kód: UD0040
Acrifix 116 tuba 02
459 Kč

Jednosložkové lepidlo ACRIFIX 1S 0116, tuba 100g - univerzální lepidlo

Kód: UD0037
lestici pasta (9)
349 Kč

Leštící pasta na Plexiglas, tuba 75ml

Kód: UD0038
Acrifix 192 tuba 02
342 Kč

Polymerizační (reakční, dvousložkové) lepidlo ACRIFIX 1R 0192, tuba 100g

Kód: UD0036

Náš sortiment zahrnuje širokou škálu lepidel pro různé použití. Základ tvoří lepidla ACRIFIX® pro vzájemné lepení plexiskla PLEXIGLAS® (výrobce Evonik-Röhm, Německo). Lepidlo na polykarbonát nese označení Technicoll® (dříve Ruderer®) a je určeno pro lepení plných desek z polykarbonátu. Příslušenství zahrnuje čistící a leštící prostředky a látky.

Lepidla Acrifix® dělíme na jednosložková (na bázi rozpouštědel) a dvousložková (polymerizační báze), jednosložková lepidla mohou být i tzv. "ekologická" tzn. neobsahují dichlormethan – tato lepidla však déle schnou a spoj má menší pevnost.

Jednosložkové lepidlo je vhodné především pro lepení T spojů z extrudovaného plexiskla. Dá se nanášet injekční stříkačkou; lepené plochy se ihned spojí, po 1 – 2 hod. je možné s lepenými díly pohybovat. Dvousložkové lepidlo je určeno nejen pro T spoje, ale i na lepení ploch, na vyplňování či zalévání. Je vhodné jak pro extrudované, tak lité plexisklo.

V obou případech lepené spoje definitivně vytvrdnou po několika dnech.

Před lepením doporučujeme očistit plexisklo Antistatickým čisticím prostředkem, který povrch nejen očistí, ale zároveň jej zbaví antistatického náboje získaného při odstraňování ochranné folie. V případě silnějšího znečištění povrchu použijte Intenzivní čisticí prostředek KIR, který není agresivní, a proto nezpůsobuje v materiálu praskliny z vnitřního pnutí. Lešticí pastou v kombinaci s filcovým kotoučem upnutým do vrtačky či leštičky odstraníte jemné škrábance z povrchu či hrany – tento přípravek byl speciálně vyvinutý na plexisklo, proto si můžete být jistí, že námi dodané prostředky Vám pomohou. Povrch polykarbonátových desek se leštit nedá! Leštěním docílíte většího poškrábání / zmatnění povrchu.